posterrr: (posterrr)
[personal profile] posterrr
Ау, винничане! Кто-нибудь заметил, что у нас Савой реставрируется? - Нет?! Ну, честно говоря, я и сам не особо этот ремонт замечал. Прямо как в фильме ДМБ получилось:
- Ты суслика видишь?
- Нет.
- И я не вижу, но он есть.

Итак, ремонт протекал себе тихо и незаметно, хотя и неотвратимо, и с громадьем планов. Самым главным из которых является перекраска бывшей гостиницы в кардинально другой цвет! Ага, для тех, кто не представляет себе Савой других оттенков, кроме синюшно-голубого сообщаю: скорее всего, скоро вы увидите его в совершенно новом цвете. Он обещает быть песочно-бежевым!

Далее слово сообществу "Історія Вінниці", откуда я и черпаю информацию:

*Согласно исследованиям Сергея Александровича Царенка, оригинальный цвет Савоя был песочно-бежевым. В таком виде гостиница просуществовала от своего рождения в 1912-м году до весны 1944-го. Голубым цветом здание выкрасили лишь в ходе реконструкции 1953-го года* (насколько я понял, со времен освобождения и до реставрации отель стоял просто обгоревше-обугленным) *Скорее всего, во время теперешних восстановительно-ремонтных работ Савою вернут его исторический цвет*

Ну что же, друзья. Я вполне доволен, ибо меня всегда раздражала эта противоестественная синька, цвета которой (вернее оттенки) в природе не встречаются, разве что покойники такой трупной синевой отливают, только куда менее насыщенной.

Более того, рассматривая фотографии начала ХХ-го века, становится очевидно, что Савой и вправду был с большой вероятностью песочно-бежевым.

Если внимательно присмотреться к данному кадру, то отчетливо видно, что Савой намного светлее соседствующего отеля Франсуа. А главное, что лепные украшения его фасада очевидно темнее самих стен. Следовательно, голубой цвет можно смело вычеркивать из предполагаемой палитры, ибо с каким более темным цветом он может гармонично сочетаться?

Какими еще цветами могли выкрасить Савой, при условии, что вся лепка была более темной? Красно-черными, как киевский университет Щевченка? - вряд-ли экстерьер здания был настолько вызывающим, да и Советы уж точно бы не перекрашивали такое патриотичное здание в некоммунистический голубой.

Оттенки зеленого? Тоже самое, что и с голубым, нету темных цветов, с которыми зеленый хорошо сочетался. Разве что оливковые оттенки, но они уже ближе по гамме к песочным, нежели к зеленым цветам.

В гламурные розовые оттенки просто не вериться.
Вот и остаются оттенки желтого. Насыщенный яркий желтый тоже лучше сочетается с белым декором, так что его тоже можно отбросить. В итоге, остаются как-раз таки декларируемые песочно-бежевые оттенки (может быть с легким оливковым оттенком). В общем, на ум приходит примерно такая расцветка:

(Фото спёрто из прогулки по Вильнюсу Димы Трионикса)

Что же, осталось всего ничего времени, дождаться, каким будет Савой на самом деле и увидеть его воочию. А пока что он еще продолжает свое существование в голубом цвете:

Date: 2012-04-13 07:54 pm (UTC)
From: [identity profile] vokinburt.livejournal.com
На предпоследнем фото видно, что реконструкция сделана качественно и без откатов. Окна установлены новые, но под цвет дерева. А в Виннице обычный белый офисный пластик. Как будто ремонтируют ларёк с шаурмой, а не историческое здание в центре города. Окна на первом этаже вообще ужасные. Боюсь представить как они покрасят здание...

Date: 2012-04-13 08:14 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
В Вильнюсе еще и кондиционеров на фасаде нету, и рекламных растяжек с биллбордами и лайтбоксами в центре города не видно.
Будем надеятся на чудо, все-таки тот же дом Четкова умудрились оставить с резной столяркой стиля модерн.

Date: 2012-04-13 08:23 pm (UTC)
From: [identity profile] vokinburt.livejournal.com
Вильнюс это Европа, чё там говорить... И ещё у них нету 100500 проводов на каждом столбе. У нас в этом плане полный бангкок пока что.

Date: 2012-04-13 09:03 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Нам сперва неплохо бы научится мусор в урны бросать, для начала...

В общем, Европа машет ручкой из-за горизонта.

Date: 2012-04-13 08:50 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Цікава логіка стосовно кольору... А вам на думку не спадало, що вн міг бути так само голубого кольору, просто трохи світлішого? Або якого сь персикового кольору. Відтінків буває мільйон. Будь-який світлий віддтінок дав би той сами ефект. Тоді так само б Савой на чорно-білій фотці відрізнявся від готелю Франсуа. Вважаю що версія з пісочним кольором притягнута за вуха

Date: 2012-04-13 09:05 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
ОК, приведіть мені хоча б сотню можливих відтінків із обіцяного мільйона, та хоча б десять, і тоді будемо предметно говорити.

Date: 2012-04-14 10:41 am (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Світло-голубий, світло-персиковий, світло-помаранчевий, світло-зелений, світло-салатовий, світло-бузковий, світло-вишневий, світло-гірчичний, врешті просто білий. А ще міг бути колір нинішнього Спасо-Преображенського собору. Усі перелічені мною кольори (за умови що вони будуть дійсно світлими віддінками) будуть аналогічно виглядати на даній фотці. За чорно-білою фоткою НЕМОЖЛИВО встановити колір будівлі, зі 100-% впевненістю можна сказати лише що приміщення було пофарбовано в світлі чи темні тона, решта - лише здогадки.

Date: 2012-04-14 03:02 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Світло-вишневий? Ого, а це що за нововинайдений відтінок? Усі художники та колористи пішли топитися з розпачу рівними колонами. Те саме із світло-зеленим і світло-салатовим, бо салатовий - то і є відтінком світло зеленого кольору:)

А тепер візьміть в одну руку альбом кольорів для маляра-альфрейщика, а до іншої - підбірку із гарними повноколірними фотографіями гарно відреставрованих історичних будівель. І тоді опбачите, що будівля такого архітектурного стилю гармонує із виділеною темнішим кольором ліпниною лише благородних відтінків пісочних, бежевих, оливкових, фісташкових.

Можете роздрукувати собі з десяток ч/б фотографій Савою і власноруч розфарбувати у власні поєднання кольорів рожевого із вишневим або блакитного з темно-фіолетовим, чи емовський варіант фуксії з чорним. Якщо у вас є смак, тоді самі усе зрозумієте:)

Date: 2012-04-14 05:39 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
шановний, відкрийте будь-який графічний редактор і подивіться скільки буває віддітнків одного кольору, а скіьки варіантів відтінків можна отримати шляхом змішування різних кольорів.

"І тоді опбачите, що будівля такого архітектурного стилю гармонує із виділеною темнішим кольором ліпниною лише благородних відтінків"
А хто вам сказав, що кольори Савою були гармонійними? У нас що вся архітектура гармонійна? Якби так, то ми б не мали на Соборній потвори міськвиконкому, наприклад. Хіба мало ляпів творили наші архітектори? Те що з темним найкраще гармоніюють пісочні кольори ще не означає що так і було в Савої. Це лише здогадки і не більше. Он блакитний коолір Савою теж наче нічого спільного з гармонією не має, однак він є блакитним і всі до цього звикли, і нічого. А згадайте яким ще з десять років тому був головний корпус Торгового (Реальне училище). Дуже гармонійні кольори? Чи може зараз той жовтий колір гармонійно підходить до зеленого даху? Не треба видавати бажане за дійсне. Доказів немає, лише здогади!

Date: 2012-04-14 06:40 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Так отож, відкрийте будь-який редактор і найдіть там "світло-вишневий" колір з-проміж усього кольорового розмаїття, на яке здатне кодування RRGGBB, а потім вже розказуйте мені про кількість відтінків.

Тобто ви стверджуєте, що Г.Атринов був або дальтоніком, або людиною абсолютно позбавленою смаку??? Чи Савой був негармонійною спорудою??? Треба бути останнім бевзем, аби таке заявляти.

Усі вже звикли до щербатого асфальту, засмічених вулиць і трансляції Дом-2 по ящику. Хіба це гарний аргумент залишити все як є, скласти лапки і нічого не робити???

Біло-коричневе реальне училище було нічим не гіршим від теперішнього циплячого із ядучо-зеленою бляхою - це по-перше. А по-друге, з чого ви взяли, що біло-коричневі кольори (або ж жовто-зелені) - то його рідні, а не "яка була фарба, такою і фарбували"? Це вам так привиділось? Чи це має пряме відношення до Савою?

Date: 2012-04-15 10:29 am (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Ви завжди так емоційно реагуєте, коли хтось не згоден з вашою думкою. Зараз ви нагадуєте мені якихось московських імперастів, які на різних форумах з піною в роті верещать що «нікагда нікакіх украінцев нє била». Давайте не переходити на особисте, бо я теж можу заявити, що лище повний бевзь буде стверджувати «про автентичний колір споруди» ґрунтуючись на орно-білій фотці.
http://www.google.com.ua/imgres?imgurl=http://ukrintex.com.ua/images/palitra_cvetov/palitra.jpg&imgrefurl=http://ukrintex.com.ua/ua/palitra_koloriv.html&h=478&w=690&sz=79&tbnid=j3G7yzkX7NPgfM:&tbnh=78&tbnw=112&prev=/search%3Fq%3D%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%2596%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%2B%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25BE%25D1%2580%25D1%2596%25D0%25B2%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%82%D1%80%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2&docid=kHRugF4LYHnBhM&sa=X&ei=Qp6KT_a6HKX_4QSC1bzdCQ&ved=0CCoQ9QEwAA&dur=177
Принаймні чверть кольрів з цієї палітри (а це ще найбільша палітра) на чорно-білій фотці будуть виглядати приблизно так як Савой.
Ні, я не вважаю, що Артинов був дальтоніком, але я не поділяю вашу думку, що ніби виключно пісочний колір гармонійно поєднується з темними верхами колон. Ця думка висмоктана з пальцями і нічим не підкріплена. Стосовно самого Артинова. Так, він багато зробив для нашого міста, але сказати що він був генієм було б великим перебільшенням. Те ж таки Реальне училище просто шедевр порівняно з більшістю споруд Артинова. А якщо взяти наприклад Городецького, то Артинов узагалі тихо курить в куточку. Просто Артинов створив обличчя Вінниці, узяв кількістю, за що йому й дяка. Стосовно якості, то тут ще є питання…
Чому, наприклад, Савой не міг бути гірчичного кольору, як будівля ОДА? Там теж раніше верх колон був темно-гірчичного кольору, самі колони білі, будівля гірчична: http:http://www.google.com.ua/imgres?q=%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F&hl=ru&client=firefox&hs=8Gi&sa=X&rls=org.mozilla:ru:official&biw=1680&bih=931&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=ORDcCCkUM1v-VM:&imgrefurl=http://www.beefly.com.ua/%25D0%25B0%25D0%25B2%25D1%2596%25D0%25B0%25D0%25BA%25D0%25B2%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25BA%25D0%25B8_%25D0%2592%25D1%2596%25D0%25BD%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2586%25D1%258F&docid=s6gWKv_gq1fwNM&imgurl=http://www.beefly.com.ua/UserFiles/Image/vinnitsa.jpg&w=430&h=322&ei=Rp-KT7GzHe_Y4QT4g6jcCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=371&vpy=295&dur=90&hovh=194&hovw=260&tx=146&ty=94&sig=105153773288762422036&page=1&tbnh=134&tbnw=179&start=0&ndsp=44&ved=1t:429,r:10,s:0,i:86
або чому наприклад не могли верхівки колон буди золотистого кольору (як в Будинку Офіцерів), самі колони білі, а будівля будь-якого кольору, хоч і салатового. Золотистий колір гармонійно поєднується з будь-яким.

Date: 2012-04-15 11:51 am (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Якби я реагував емоційно, то вже давно нагнув би вам купу матюків і забанив у своєму ЖЖ.
На форумах московські імперасти верещать якраз таки із західняньськими бандерлогами, а адекватні люди цей хохлосрач навіть не читають, тим більше не вмішуються.
Я стверджую, що Савой був пастельних відтінків жовтого (пісочний, беж, гірчичний) аж до оливкових, і майже увесь пост присвятив поясненням із прикладами, чому я так вважаю. Ви ж просто заявляєте, що "все могло бути зовсім не так", без жодних на те аргументів. Хоча ні, був один аргумент цукро-ради, який я наочно спростував.
Якщо для вас аполітичне слово "бевзь" - перехід на особисте, то це ваші інтимні проблеми.

Справа не лише в голій палітрі кольорів (яке ви навіть не в змозі послати компактним лінком), а й в їхньому поєднанні, застосуванні цих кольорів для оздоблення фасадів домінуючих будівель в архітектурній забудові початку ХХ-го сторіччя та й у виробництві фасадної фарби тих років, врешті-решт.

Чим загальноімперський "руський стиль" реального училища кращий за будинок Райхера, думу, дворянську опіку чи жіночу гімназію, синагогу, не кажучи вже про Савой? При тому, що наведений перелік споруд Артинова складається із різних архітектурних стилів.

Приведена вами фотографія ОДА не гірчичного кольору, а кольору охри. Бажано хоча б ці кольори розрізняти, перед тим, як вступати в дискусію. До того ж, 1) це зовсім інший стиль споруди
2) пофарбований так в ході надцятих ремонтних робіт;
3) на ч/б фото колони все-одно світліші фасаду, як не крути.

Золото і на ч\б фото гарно фидно, через велику різницю в освітленості на сонці і в тіні. До того ж, темні не лише капітелі колон, але й маскарони по всій висоті готелю, разом із віконними рамами. Цікавий був би золотий леопард замість Савою.

Date: 2012-04-15 06:11 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Бажано перед тим як вступати в дискусію перечитувати свої коменти і коменти решти людей. То ви в одному пості написали, що ніколи не стверджували, що Савой пісочного кольору, коли навів вам же ваші слова, то ви вже пишете, що Савой був пастельних віддінків жовтого.
Стосовно аргументів, то на тих кількох абзацах, що є нібито аргументами для будь-якої думаючої людини аргументами і не пахне. Виключно припущення:
«…Оттенки зеленого? Тоже самое, что и с голубым, нету темных цветов, с которыми зеленый хорошо сочетался…»
Це по-вашому аргумент, раз погано поєднується значить не воно…Залізна логіка…Ви часом не жінка?
Міськвиконком погано поєднується з навколишньою архітектурою, мабуть його там нема, а це все уява…
Пишу вам ще раз свою основну думку: Савой міг бути будь-якого світлого відтінку, і не обов’язково пісочно-бежевого (хоча такий варіант я не виключаю). Гляньте на приміщення сучасного управління Нацбанку у Вінницькій області: будівля майже біла але з ледь помітним відтінком. Якби такого ж кольору був Савой, нам би на фото він також здавався таким яким він є зараз. Стосовно дослідження Царенка, то сьогодні ще взагалі невідомо чи таке було, тим більше немає доказів, що сам Царенко заявляв, що Савой був пісочно-бежевим. Я просто не люблю, коли люди припущення видають як доконаний факт. Так є припущення, але базувати його на чорно-білому фото це повний ідіотизм. Якщо ви такий спеціаліст, то ось будь ласка, я виклав декілька чорно-білих фото, якщо ви використовуючи ваш дедуктивно-інтуїтивний метод відгадаєте колір хоча б половини, то я визнаю, що даремно з вами сперечався: http://dimoneusrusyn.livejournal.com/2370.html

Date: 2012-04-16 09:27 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Ох, застав дурного на Великдень богу молитися, то він і лоба крашанкою розіб'є.

Бажано перед тим, як починати дискусію, зрозуміти суть написаного:) Спеціально для тих, хто за кермом бронепотяга повторюся в ХЗ який раз: *песочно-бежевые ОТТЕНКИ (может быть с ЛЕГКИМ ОЛИВКОВЫМ ОТТЕНКОМ)* А тепер відкрийте нарешті альбом кольорів і подивіться усю гамму відтінків песочно-бежевих кольорів аж до оливкових.

Я розумію, що для людини, яка переконує мене в існуванні "світло-вишневого" відтінку усі кольори схожі на темно-білий або світло-чорний, тому поясню на простенькому прикладі, який має бути зрозумілим осбам із IQ вищим за вісім:

Фраза "будівля збудована в 20-х роках, можливо на початку 30-х" не означає, що датою будівництва був саме 1920 рік і ніякий інший.

Аргумент справді залізний, враховуючи:
1) стиль будови;
2) кількість декору (а його дуже багато, візьміть підзорну трубу і уважно подивіться на Савой, бажано впритул, аби точно нічого не проморгати);
3) стиль самого декору і його об'ємне виражання (а це як численні барельєфи із рослинним орнаментом, так і картуші, маскарони у вигляді жіночих голів, зображення ангелів, коринфські капітелі пілястрів...);
4) і те, що архітекторів вчать гармонії кольорового оформлення фасаду в залежності від стилю проектуємої будівлі.

З логікою розібрались? Так от, наступний крок у логічному ланцюжку - це недолуга спроба сексистського жарту стосовно жіночої логіки. З такими жартами вам не до мого жж треба пхатися, а до спільноти впровадження гендерної рівності.

І до чого міськвиконком із навколишньою архітектурою до кольору конкретної будівлі? Це аби щось бовкнути, аби розумним здатися? По вашому те що міськвиконком здається вам страшним доводить, що Савой був якогось там лілового кольору із лимонними барельєфами та рубіновими в цяточку пілястрами? :) До вашого відому, міськвиконком пофарбовано також в повній відповідності до кольорів його архітектурного стилю:)

Будівля нацБанку:
1) зовсім іншого архітектурного стилю;
2)давно вже не свого рідного кольору, а сто разів переварбована і переоздоблена;
3) як і переважна більшість тинькованих споруд конструктивістського стилю свого часів була виконана у світло-сірих кольорах:)
4) іще раз повторю для особливо обдарованих - колір НБУ немає ні найменшого відношення до кольору Савою, тому що це зовсім інший архітектурний стиль.

Повний ідіотизм - це вв'язуватись у дискусію про колір архітектурних споруд, не маючи ні найменшого уявлення ні про колористику, ні про архітектурні стилі, ні тим більше про їхнє поєднання:)

*Бажано перед тим як вступати в дискусію перечитувати свої коменти і коменти решти людей* Казали таке? То спершу самі перечитайте:
1) "дивитися треба не на окремі деталі, а на споруду вцілому"
2) "Справа не лише в голій палітрі кольорів (яке ви навіть не в змозі послати компактним лінком), а й в їхньому поєднанні, застосуванні цих кольорів для оздоблення фасадів домінуючих будівель в архітектурній забудові початку ХХ-го сторіччя та й у виробництві фасадної фарби тих років"

не кажучи вже про такі очевидні будь-якому трієчнику ЗОШ речі, як:
3) споруда має бути виконана в певному архітектурному стилі чільним архітектором, а не збудована дядьою васьою із перших ліпших матеріалів
4) при виконанні попередньої умови це має бути рідний колір споруди, а не сто разів перефарбований невідомими жеківцями, розбавленою бензином фарбою
5) фотографій будівлі має бути хоча б з десяток, виконані із різних ракурсів при різному освітленні, при тому, щоб було видно навколишній пейзаж та прилягаючу забудову.

Дякую, хоч свого нужника не сфотографували, з вимогою розгадати якого кольору підтьоки на унітазі:)

Date: 2012-04-16 09:43 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Суть ваших коментарів можна сформулювати "я ніфіга не знаю, ніфіга не чую і нікого не слухаю, але ви докажіть мені, що не верблюд".

Якщо хочете спілкуватись надалі, то спершу доведіть, що у вас присутній початковий рівень інтелекту: *(хоча такий варіант я не виключаю)... Я просто не люблю, коли люди припущення видають як доконаний факт. Так є припущення, але базувати його на* коментаріях в яких не спостерігається й натяку на обізнанність в темі дискусії - "це повний ідіотизм"

Date: 2012-04-17 06:55 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Ох ну і порадували ви мене… Стільки люті, жовчі, а ця надута зверхність…Ви там не лопнули поки все це писали? Вам таки не вдалося дати об’єктивну відповідь, а всі ці ваші заноси в сторону особистих образ про трієчників ЗОШ, IQ, про дурного, якого примусили Богу молитися, про необхідність доказів наявності інтелекту свідчить лише про вашу закомплексованість, слабкість, моральну убогість і невміння вести здорову дискусію без емоцій та з повагою до співрозмовника, про якого ви не знаєте нічого: ви не знаєте мого віку, досвіду, освіти, наукового ступеня, а просто як малолітній піжон цвиркаєте слиною в сліпому прагненні, як півень довести що ця курка варта саме вас. У вас не вистачило мужності як справжньому чоловікові просто визнати, що насправді у вас немає жодних прямих доказів у підтвердження вашої теорії, так, декілька суб'єктивних припущень типу «це до цього не пасує, значить не воно, і так Артинов не міг збудувати, значить теж не воно, а цього б більшовики не замалювали…». В будь-якому середовищі серйозних науковців з вашими доказами вас би виставили за двері при першому ж вашому геніальному «умозаключєнію».
Стосовно Нацбанку, то я навів приклад його кольору, як можливого кольору Савою ,який би на старому фото виглядав аналогічно, а не тому що думаю що вони одного стилю. Але ви й цього не спромоглися вгледіти, засліплені своєю лютою ненавистю до опонента.
«фотографій будівлі має бути хоча б з десяток, виконані із різних ракурсів при різному освітленні, при тому, щоб було видно навколишній пейзаж та прилягаючу забудову.»
Цілком згоден, але ви ж поставили «вирок» Савою базуючись лише на одній фотці столітньої давності, яка зроблена з відстані щонайменше 30 м, що свідчить про виключну псевдонауковість ваших методів. То хто ж ви після цього?
«Якщо хочете спілкуватись надалі, то спершу доведіть, що у вас присутній початковий рівень інтелекту».
Стосовно необхідності щось вам доводити щоб мати честь спілкуватися з таким піжоном, теж мені не аби що. Якось обійдуся. Такому інтелектуалу як ви мало б бути відомо, що вже сам факт, що людина вміє читати й писати свідчить, що у неї є «початковий рівень інтелекту».
Фото я виставив, бо знав, що ви все одно не будете нічого відгадувати. Будь-якій людині зі здоровим глуздом зрозуміло, що по чорно-білій фотці неможливо визначити точний колір споруди. І будь-яка нормальна людине на такій підставі не стане зі 100%-ою вірогідністю заявляти, що колір був саме такий, а не інший. На останньму фото будинок видно повністю, по зовнішньому вигляду очевидно, що це новобудова, тому, якби дійсно у ваших методах була хоча б крапля науковості, ви б могли відгадати колір. Однак ваш метод виключно інтуїтивний, вам здається, що пісочно-бежевий колір найбільше пасував би до даної будівлі, тож ви виклали ваш здогад як доконаний факт. І саме через таких як ви псевдонауковців створюється наша псевдоісторія, і в ній і досі купа пробілів, або десять версій. Саме через таких як ви псевдо-архітекторів, яким колись здалося що скляно-бетонна споруда виглядатиме гарно посеред вулиці забудованої в стилі модерн ми маємо «прохідну заводу» посеред міста. Саме церез таких псевдо-архітекторів панораму міста зіпсувала будівля Укртелекому, бо якійсь світлій голові здалося, що це буде доречно. Бо перш ніж про щось заявляти або робити треба переконатися в точності своїх розрахунків. У нас же про таке поняття як відповідальність ніхто ніколи й не чув. Хтось ляпнув, що Цареко ніби-то сказав, що будівля булла пісочною, і ми вже сприймаємо це як доконаний факт, один поперед другого намагаємося обгрунтувати цю теорію, що мовляв ми й раніше це знали, ми ж так розумні. А сам Царенко мабуть сидить такий в шоці – звідки вони це взяли, я нічого не казав? Але ланцюгова реакція вже пішла. Так і поширюються чутки. Однак розумну людину від базарної баби відрізняє те, що вона перед тим як щось ляпнути, гарненько подумає, бо вона відповідає за свої слова і може довести свою думку, ви ж, окрім якихось примітивних мавп'ячих особистих образ не спромоглися довести нічого. Вам має бути соромно за себе! Якщо ви справжній чоловік, то вибачіться перед своїми читачами і визнайте, що твердження про пісочно-бежевий колір це лише припущення, яке потребує більш грунтовних досліджень і доказів.

Date: 2012-04-19 05:48 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Тю, і де ж ви тут лють побачили? То сарказм та іронія. Лопнути? - хіба що від сміху.

Якщо ви всі приказки та крилаті вирази сприймаєте як особисту образу - то це знов таки ваші інтимні проблеми. А те, що ви чим далі більше витрачаєте свого часу на відповідь цим "образам", наштовхує на думку, що це вам подобається.

Ви не можете відрізнити навіть навіть почуття люті від насмішки і ще намагаєтесь робити якісь психологічні висновки. Мені аж цікаво стало, чи є така сфера життєдіяльності у якій би ви були компетентні.

Щодо зверхності - так вона присутня. Але це цілком логічно. Уявімо, що я приходжу до фізика й заявляю, "а звідки ви впевнені, що швидкість світла близбко 300 тис. км/год? а може 220 чи 400 тисяч? а може у вас секундомір неправильний, вакууму не було чи світло було надто тьмяне і повільніше рухалось?"
То яка має бути зворотня реакція?

О! я навіть кращий приклад придумав. Спеціально для вас, такий щоь не будувати тяжких розумових ланцюжків аналогій, якраз про наш випадок:
Любитель воєнної техніки показує чорно-білу фотографію стоянки військових машин. "Серед всієї техніки якийсь джип світліший за решту. Із знімку видно, що це Вілліс МА 41-го року. Партія таких авто була поставлена до північної африки, тож скоріше за все Вілліс пісочного кольору. Хоча може бути дуже вигорівший на сонці хакі." - натомість я починаю репетувати, що з ч/б фото нічого не видно, відтінків може бути мільйон, джип міг бути лимонно-жовтим, рожевим або ніжно-бузковим. Потім іду в сусідній двір, фотографую купу дверцят-капотів-багажників припаркованих там жигулів і ланосів і вимагаю відгадати колір тих авто по фотографіям, не дослухаючись жодних аргументів..

І якої реакції після такого очікувати?
Савой я розглядав не лише на єдиному фото і своє враження про його бежеві відтінки в мене склалося іще до опублікування інформації в Історії Вінниці. В архітектурі є свої закони і принципи як будівництва,так і художнього оформлення. І те, що ви про них не знаєте, не означає, що їх не існує.

Хоча я трохи з'їхав з теми, давайте по порядку:
*до співрозмовника, про якого ви не знаєте нічого: ви не знаєте мого віку, досвіду, освіти...
1) щодо віку, то я на 99,9% впевнений, що ви мій одноліток;
2) освіта у вас явно не архітекторська, інакше ви б не називали на капітелі пілястрів "верхівкою колон", і тим більше навіть не художня, зважаючи на "світло-вишневий". Скоріше якийсь економіст з політеха.

Те, що мені в інтернеті приходять відповіді, навіть не означає, що зі мною спілкується жива істота, не кажучи вже про інтелект. Так що це ще нічого не доводить (якщо не помітили, це я просто зайняв вашу позицію в суперчці "доведи, що не верблюд")

Ще раз повторюсь, що свої висновки про кольор Саволю я робив не по єдиній фотографій, більш того, ніде такого не казав, то вам знову привиділось, так само, як і про 100% впевненість. Цитую: "...Савой и вправду был с большой вероятностью песочно-бежевым". Велика ймовірність і 100% - це трохи різні поняття, тож або ви таки справді не вмієте читати, або з вас іще й кепський математик.

"Сам Царенко сидить в шоці..." - самому то не смішно? Ото комусь треба було малювати схему Савою і підставляти Царенка...

Вбачитись перед читачами? - Запросто: Вибачте за те, що мої припущення одному-єдиному з юзерів видалися як ствердження незаперечного факту. Обіцяю нічого більше не писати про історичний колір Савою, аж доки цей юзер не навчиться саме читати текст, а не щось там собі вигадувати:)

Date: 2012-04-20 07:01 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Прочитавши все вищеописане мені хочеться аплодувати. Так-так, саме аплодувати…Але не вам…А вашій тупості…
Ну давайте по порядку.
Звісно чудово, що ви вважаєте себе таким аж спеціалістом в даній галузі. Але в мене є питання, на чому базується ця пихатість? Скільки будинків ви збудували, скільки готелів, що вас можна вважати спеціалістом в даній сфері? Прошу відповісти прямо і конкретно, цифру! Бо любитель чогось і спеціаліст в галузі чогось це абсолютно різні речі. Я ось любитель білих метеликів, однак це не значить, що я спеціаліст у цій галузі!
Стосовно віку….Ну мені явно більше ваших 13-ти в кілька разів.
Якщо ви дійсно експерт, то прошу просвітіть мене і своїх читачів у яких РЕАЛЬНИХ проектах ви приймали участь.
Ви все дуже гарно пишете, однак не враховуєте найголовніший фактор. Дійсно, якби Артинов будував Савой для себе, то з ВЕЛИКОЮ ІМОВІРНІСТЮ він був би саме пісочно-бежевим. Тобто як наприклад теперішній будинок, з салоном штор та гардин Міраж, який Артинов будував для себе. Однак, як і більшість споруд того часу, Савой будувався на замовлення багатих людей того часу, у даному випадку єврея Беріша Лехтмана. А як відомо, хто платить, той замовляє музику. Але де ж вам, архітектору зі світовим ім’ям, з комплексом Наполеона, з вашим зашкальним IQ таке второпати, ви ж геній, з трьохсотлітнім стажем будівельника, сивочолого архітектора, який збудував сотні готелів та споруд, який знає усі відтінки кольорів, усі тенденції та форми і спроможний на підставі чорно-білої фотографії столітньої давності визначити колір споруди. А такому Лехтману міг спасти на думку будь-який колір, хоч і рожевий, і Артинов би пофарбував би і в такий колір, якщо б на цьому настояв замовник. Лише повний ідіот стане заперечувати таку можливість. Однак ви заперечуєте, тому…висновки зроблять ваші читачі…До слова Міхал Грохольський, автор вінницьких Мурів, який жив в середині 18 століття, однак ходив у кірасі, на П’ятничанах збудував справжній замок, хоча тоді уже всім було зрозуміло, що настала епоха артилерії, і фортечні стіни геть нічого не варті. Однак він будує укріплення Домініканського монастиря, які не відігравали жодної оборонної ролів ті часи. Але він замовник, він платить, тому архітектори тихенько мовчать у трубочку і будують фортечні стіни. Але ж хіба вам таке на думку могло спасти, ви ж невизнаний геній нашого часу…

"...Савой и вправду был с большой вероятностью песочно-бежевым"
Це так, але ви написали й інше:
«Вот и остаются оттенки желтого. Насыщенный яркий желтый тоже лучше сочетается с белым декором, так что его тоже можно отбросить. В итоге, остаются как-раз таки декларируемые песочно-бежевые оттенки (может быть с легким оливковым оттенком).»
І тут не схоже, що ви вагаєтесь.
А стосовно Царенка, то вам, з вашим високим інтелектом і не вдалося помітити таку маленьку деталь – на заданому вами ескізі Савою насправді не проект Савою яким він був на початку 20-го століття, а проект яким він буде після реставрації. Тобто пісочно-бежевим Савой СТАНЕ, однак ніхто не гарантує що таким він колись був. Але не мені ж моїм мізерним IQ про це вам, генію, говорити…

Date: 2012-04-22 10:32 am (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
О! А вам таки справді подобається бути ображеним. Захер-Мазох радіє, що його справа множиться:)

Якщо вам так потрібно саме ЦИФРА а не ЧИСЛО збудованих за моєю участю об'єктів, то відповідаю прямо - "Е" (систему зчислення здогадайтесь самі).

Але з чого ви вирішили, що міркування над кольором будівлі дозволені лише архітекторам? Ви ж висловлюєте свої думки з приводу реформ Табачника, або передвиборних політтехнологій. Скільки ваших реформ запровадило міністерство освіти, скільком політичним партіям ви розробляли передвиборчі кампанії? Прошу відповісти прямо і конкретно, число (ладно, не буду вже вимагати цифри). Інакше на яких міркуваннях базується ваші вимоги? Якщо захотілося покричати пустопорожні вимоги, то крокуйте на мітинг.

Якщо ви любитель білих метеликів, то можете повидирати усі ілюстрації біланів капустяних із ваших ентомологічних атласів, бо то з тим самим успіхом можуть бути бражники, махаони або взагалі мутовані колорадські жуки. Бо ви ж не ентомолог і жодного нового виду метелика не відкрили, тож звідки може бути відомо, що то вас не обдурюють на сторінках атласів?

*...явно більше ваших 13-ти в кілька разів.* - Ого, то ви ще й повний нуль в математиці, раз не можете вірно знайти різницю між теперішнім 2012 роком і датою мого народження, яка вказана в профілі, і яку я ніколи й не думав ховати.

Кажете, що в кілька разів старші від мене? - Зрозумів, відтепер буду робити поблажку на супутні вашому віку склероз із маразмом:)

Просвітлюю над проектами, у реалізації яких я брав участь. Із великих об'єктів: зведення ТЦ Злато Місто та ресторанного комплексу Каштанова Алея, реконструкція кіноконцертного палацу Листопад та підтрибунних приміщень стадіону Ворскла.

Так і Савой, по-перше, будувався не як чийсь особняк, а як готель, який був зобов'язаний відповідати естетичним смакам, бо в страшному готелі ніхто б не захотів селитися, а конкурентів навколо повно.
А по-друге: з чого ви взяли, що в замовника, який узгодив зведення такої вишуканої архітектурної споруди не було смаку? Знову вам так привиділось і про всіх особистостей треба думати з негативної точки зору?

Читачі вже давно зробили висновки, стосовно цього мого допису. Можете провести серед них соц.опитування:)

Те що ви написали про Міхала Гроховського інакше як "кров, пісок, гівно та сльози" не назвеш. Феєричне безглуздя, ви таке самі вигадали:
1 - Мури були зведені впродовж 1610-1617 років, майже за півтори сторіччя до вказаного вами часу. Мабуть, Міхал Грохольський ще й машину часу винайшов, а не лише мури зводив:)
2 - На П'ятничанах немає ніякого замку, а палац там збудував Марцин Грохольський (або знову машина часу і Міхал із кельмою та в кірасі укладає цеглу)
3 - Фортечні стіни зводились аж до кінця ХІХ сторіччя і чудово протистояли артилерії (хоча б Брестську фортеця взяти чи Тараканів форт)
Аж цікаво стало, може ви чогось наковталися перед тим, як писати таку нісенітницю? Чи брати поправку на маразм? :)

Стосовно моєї "геніальності" - то я ніколи не вважав себе надміру розумним. Але на фоні ідіотів-невігласів можу справляти враження генія.

Текст писався для осіб, які розуміють причинно-наслідкові зв'язки. Якщо із самого початку написано про ймовірність і вагання,то навіщо потім писати про це через кожне речення? В надії, що текст випадково прочитає якийсь склеротик, якому нічого не зрозуміло без зайвих нагадувань?

А я десь писав, що той ескіз - реконструкція історичного кольору? - То вам в черговий раз привиділось, хоча після машини часу імені Міхала Грохольського я такому вже не дивуюсь:)

Те що ви визнаєте мізерність свого IQ ще раз натякає на думку, що вам приємне самоприниження. Може купити вам у сакс-шопі нагаєчку або шкіряну маску, якщо ви самі стидаєтесь? :)

Date: 2012-04-22 08:24 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Так, я висловлюю свою думку з приводу того чи іншого явища чи події, однак, на відміну від вас я не страждаю манією величі і не видаю свої думки за істину в останній інстанції.

«Бо ви ж не ентомолог і жодного нового виду метелика не відкрили, тож звідки може бути відомо, що то вас не обдурюють на сторінках атласів?”
Після такого маразму я втратив щонайменші сумніви стосовно вашої неадекватності. Якщо людина не винайшла жодного виду метелика, то вона геть нічого не тямить в метеликах? О-о-о! Раджу вам зробити екскурсію до психлікарні ім. Ющенка на кілька тижнів. Там таких люблять!

«то ви ще й повний нуль в математиці, раз не можете вірно знайти різницю між теперішнім 2012 роком і датою мого народження, яка вказана в профілі,»
Просто ви не настільки мені цікаві, щоб я ще переймався датою вашого народження. Просто важко собі уявити, що людина у 27 років може мати таку обмежену уяву.

«А по-друге: з чого ви взяли, що в замовника, який узгодив зведення такої вишуканої архітектурної споруди не було смаку?»
Я не казав, що у нього не було смаку, читайте що я пишу перед тим як робити такі безглузді висновки. Однак виключати таку імовірність також немає жодних підстав.

«1 - Мури були зведені впродовж 1610-1617 років, майже за півтори сторіччя до вказаного вами часу.»
У вас є докази цієї тези, чи це ваше чергове геніальне відкриття? Згідно з останніми даним залишки стін по П.Осипенко та Володарського будувалися разом із Собором, вже у 18 ст. саме Грохольським і саме після того, як цей Грохольський відсудив/відібрав цю частину землі у єзуїтів. А на П’ятничанах справді був цілий замок, це лише зараз залишився палац. А все що написано мною про пана Грохольського переказано зі слів Олександра Федоришена (адміна «Історії Вінниці»), з останньої екскурсії «невідомою Вінницею», що відбувалась минулого тижня: http://20minut.ua/Новини-Вінниці/news/Розповіли-про-скелети-із-шаф-старої-Вінниці-10226158.htm.
Хочете поставити під сумнів авторитет визнаного в місті краєзнавця? У нього теж IQ не такий як вам треба? Звісно я не ви, я не стверджую що все на 100% було саме так як каже Сашко, однак жодних доказів, що ці стіни збудовані в 17 ст. немає.

«Фортечні стіни зводились аж до кінця ХІХ сторіччя і чудово протистояли артилерії (хоча б Брестську фортеця взяти чи Тараканів форт)»
Як можна порівнювати Брестську фортецю з нашими Мурами? Ви хоч в очі бачили Брест? Хоч би не полінилися подивитися у Вікі, перш ніж писати таку нісенітницю. Ви ще б з Кам’янцем порівняли. Ні, тепер у мене взагалі відсутні будь-які сумніви – ви таки неадекватні. Від якої артилерії можуть захистити такі низькі стіни, без валів, причому з таким перепадом висоти, що рівень цих стін з південного боку взагалі нижчий навіть рівня будівель, що за ними. Можливо вони ще могли б бути корисними проти татар, але у 18 ст. Кримське ханство припинило своє існування. Тому дані стіни скоріш за все були не більше ніж декорацією.
Хоча, якщо чесно, то мені вас шкода. Бо я знаю таких людей як ви. Вони також на сторінках своїх ЖЖ чи блогів такі всі пихаті і впевнені в собі, а насправді бідні і нещасні істоти, яких в реальному житті всі зневажають і знущаються. Найчастіше вони пережили в дитинстві численні моральні травми – їх прив’язували до унітазів, клеїли гумки на сидіння, тобто знущалися і чмирии. Після цього ці діти виростали обізленними на весь світ і усіх, хто якимось чином ставив під сумнів їх авторитет, тобто становив якусь небезпеку для них. Але не бійтеся, я не завдам вам шкоди, «салдат рєбьонка нє абідіт»! Ви нагадуєте мені Шелдона Купера з серіалу «Теорія великого вибуху». Правда пиха Шелдона мала хоч якесь підґрунтя – він був визнаним фізиком» і компетентним в своїй області знань. До того ж він свої висновки робив виключно на підставі фактів, а не якихось збочених фантазій. Ваші ж заслуги на науковій є загадкою. А висновки, на яких ви ґрунтуєте свої теорії взагалі викликають сумніви стосовно вашої адекватності. Згадати хоча б нісенітницю про метеликів.

«Якщо із самого початку написано про ймовірність і вагання,то навіщо потім писати про це через кожне речення?»
Оскільки це фактично є визнанням того, що пісочно-бежевий колір лише теорія, а не факт, то я вважаю, що дискусія вичерпана.

Date: 2012-04-13 08:54 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
а стосовно ліпнини темної, то колони під нею взагалі могли бути білого кольору, як зараз часто роблять в тому ж будинку Б.Львовича, головному фасаді Цукростресту тощо

Date: 2012-04-13 09:11 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Білі колони під темною ліпниною? Ви хоч самі зрозуміли, що тут награмудзляли? По вашому колони спершу пофарбували білим, а потім зверху вимазали темною фарбою, чи як то розуміти?

Якщо забути про теперішній колір Савою і подивитися тверезим поглядом на стару фотографію, то ясно видно, що колони пофарбовано в один колір із всією будівлею, а маскарони та інша ліпнина виділені темним, приблизно, як і на приведеній вільнюській світлині.

Date: 2012-04-14 10:55 am (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
я не це мав на увазі. Сама верхівка колон була пофарбована в якийсь темний віддінок, а самі колони в світлий, або навіть білий, як і решта будівлі, причому не обов'язково колір колон збігавсі з кольором будівлі. Якщо відтінки були світлі, то різницю взагалі було б важко помітити на фото такої якості та ще й з такої відстані. Ось хоча б узяти приміщення ОДА:
http://perlyny-ua-rus.narod.ru/vinnicka/vinnica/image/vinnica16.jpg
На чорнобілому фото верх будівлі, трохи нижче купола був би таким самим як і білі колони

Date: 2012-04-14 03:07 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Ось, будь ласка, ваше ж фото переведене в чорно-біле зображення.
Хіба не видно, що колони світліші за стіни?
Image

Date: 2012-04-14 05:44 pm (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
І що ви хочете сказати що дуже видно різницю? Затріть цю фотку так як Савою і ніхто й не помітить різницю, її й так не видно, і якби ми не знали що то за кольори, то ви б також тут мені розказували, що мабуть це якийсь пісочний бо з чимось там гармонійно поєднується.

Date: 2012-04-14 06:45 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Для мене різниця дуже помітна, особливо, якщо дивитися на затінені ділянки (а увесь бік Савою із сторони Козицького на момент зйомки був у тіні). І для кожного, хто хоча б на любительському рівні займається фотографією та обробкою - також.

Про те, що пісочний - єдиний можливий варіант кольору, я в жодному місці не стверджував. Навчіться читати увесь текст, замість того, щоб вперто відстоювати свій улюблений блакитний.

Date: 2012-04-15 10:05 am (UTC)
From: [identity profile] dimoneusrusyn.livejournal.com
Придивіться ще раз на фото Цкротресту - колони й верх будівлі під куполом. Різниці немає, хоча фото досить високої якості.

"Про те, що пісочний - єдиний можливий варіант кольору, я в жодному місці не стверджував."

Цитую:
"...Вот и остаются оттенки желтого...В итоге, остаются как-раз таки декларируемые песочно-бежевые оттенки (может быть с легким оливковым оттенком)..."

А от я ніде не писав, що він був завжди був блакитним. БІльше того, я і не виключаю що він був і пісочним. Я просто стверджую, що всі ці розмови стосовно кольору не більше ніж твір на вільну тему. За чорно-білою фоткою неможливо встановити колір, лише віддінок - світлий чи темний. З фотки видно, що Савой був світлим. Усе решта - здогадки

Date: 2012-04-15 11:16 am (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
А де ви побачили фото цукротресту? На фото споруда обл-ради. Цукротрест був розташований в приміщенні теперішньої ТПП, колишньої думи - це по-перше.

По-друге, дивитися треба не на окремі деталі, а на споруду вцілому. Савой ніхто частинами не фотографував аби кожен елемент був на яскравому сонці, щоб потім поклеїти це асорті у фейк для нащадків. Та й навіть під куполом обл-ради чітко видно, що верхній пояс світліший за решту фасаду під "пояском", та й вертикальні декоративні елементи над вікнами - також.

Тобто по-вашому, пісочно-бежевий - це єдиний варіант усієї гамми "відтінків жовтого" аж до оливкових? Геніальне спостереження, як на людину, яка заявляє про мільйон можливих відтінків.

Окрім моїх міркувань стосовно кольору Савою на старих фотографіях є ще дослідження С.О.Царенка, на яке ви також чхати хотіли. Натомість першою ж фразою в першому коментарі заявляєте, що Савой міг бути теперішнього кольору тільки світлішого відтінку, без жодних на те аргументів. От і приведіть приклад із будь-якого європейського міста світло-блакитної споруди стилю модерн з елементами класицизму й бароко у якої ліпний декор разом з віконними рамами були би темнішими за колір фасаду.

Date: 2012-04-14 06:53 am (UTC)
From: [identity profile] samiypafosniy.livejournal.com
кстати в красном,как шевченко смотрелся б очень круто...а то будет,как наш вокзал

Date: 2012-04-14 08:15 am (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Можно и песочным эффектно покрасить. Только боюсь, что в итоге закупят первую попавшуюся самую дешевую краску, которая на второй день полиняет а через неделю вообще облупится, и в итоге получится пятнистое желто-голубое чудовище...

(frozen)

Date: 2012-05-03 08:12 pm (UTC)
From: [identity profile] Юрий Пархомчук (from livejournal.com)
Встановлення автентичного кольору "Савою" - дійсно нагальна річ. Особисто я не сумніваюсь в смакові Артинова. Але мене стривожило,що першим про повернення персикового кольору заявив Кузьмишин, голова апеляційного суду, якому віддали "Савой" за 1 гривню,забравши у інвестора, що переміг на конкурсі. Зважаючи на пластикові вікна та решту вже зробленого, маю великі сумніви у його смаку.
Якщо хтось з учасників дискусії дійсно працює архітектором, у нього має бути прога, вже не пригадую назви, в якій можна розфарбувати будинок у різні варіанти кольорів та оцінити результат.
Також нічого не сказано про історію появи синього кольору і чи справді мало місце перефарбування. При Союзі за цим слідкували і не допускали викрутасів. Інакше Петергоф був би багряним, а червоний корпус Шевченка жовто-блакитним

(frozen)

Date: 2012-05-03 09:48 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Ну, "персиковий" і "пісочно-бежевий" - це різні кольори.
Хоча в персиковому кольорі Савой може також непогано виглядати, але декор тоді потрібно робити світлішим, за колір персикових стін.

Пластикові вікна - це справді жах. Тут вже не про історичну відповідність треба турбуватися, а хоча б про те, щоб Савой просто-напросто виглядав красиво.

Для того, щоб розфарбувати Савой в якомусь Арконі чи Архікаді, потрібно спершу змоделювати саму будівлю, а це довгий і марудний процес.

В СРСР дбали лише про визначні пам'ятки республіканського чи всесоюзного значення. А Савой до жодного з них не відносився. Йому після ВВВ навіть не забажали відновити 6-й поверх, що тут вже казати про колір.

Як приклад дбайливого збереження архітектури за Союзу можна глянути на будинок навпроти Тімірязєвки:
Image

nootropil tablet

Date: 2013-05-29 12:46 pm (UTC)
From: (Anonymous)
[b]nootropil tablet [/b]
[url=http://cigbuynowcheap.com/prod.cgi?11¶meter=nootropil][img]http://img254.imageshack.us/img254/1272/64684924.jpg[/img][/url]
piracetam online piracetam in usa where to buy piracetam online buy piracetam uk piracetam for sale where to buy nootropil nootropil online piracetam online buy nootropil 800 mg where to buy piracetam piracetam 400 mg nootropil buy piracetam 800 mg piracetam 400mg nootropil tablet piracetam in uk piracetam buy buying piracetam buy piracetam online piracetam uk piracetam in canada purchase piracetam nootropil 800mg piracetam tablets piracetam purchase http://buypiracetamonline.weebly.com/ piracetam order piracetam usa nootropil 800mg buying piracetam nootropil buy piracetam online where to buy nootropil nootropil tablets piracetam for sale piracetam in usa purchase piracetam piracetam in uk piracetam 800mg where to buy piracetam online piracetam tablets piracetam buy uk piracetam 400mg order piracetam nootropil tablet piracetam purchase piracetam 400 mg buy piracetam uk piracetam uk piracetam canada piracetam buy
http://piracetam800mg.weebly.com/

Alco Barrier

Date: 2017-01-02 08:38 am (UTC)
From: (Anonymous)
АлкоБарьер – эффективное средство, которое выводит токсины из организма после принятия спиртного и быстро восстанавливает организм.
Перейти на сайт: http://alko.1stbest.info/
Перейти на сайт: http://alco.pronews24.ru/

Profile

posterrr: (Default)
posterrr

October 2020

S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627 28293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 22nd, 2025 06:56 am
Powered by Dreamwidth Studios