posterrr: (posterrr)
[personal profile] posterrr
Взагалі то я не любитель ходити по краєзнавчим музеям, бо здебільшого їхні експонати аж ніяк не унікальні, й експозиція більшою мірою вгадується завчасно: стандартний набір глиняних черепків, монеток та зброї різного часу. Іноді все це може бути приправлене кістяком мамонта або так само викопним трактором ХТЗ, але очікувати нових незабутніх вражень від таких музеїв усе ж не варто.

Але цього разу був особливий випадок, позаяк музей розміщений не де-небудь, а в одній із веж Острозького замку. Тож навіть якщо експозиція і виявиться недостатньо цікавою, то завжди можна буде розважити себе спогляданням середньовічних інтер'єрів.

Тож відкриваю спалах фотоапарату та з оптимізмом крокую до музею.


Але перед тим як заходити, нагадаю про всяк випадок, що музей розташований у Мурованій вежі, найстаршому об'єкті Острозького замку. Вежа була збудована іще понад 600 років тому і, зважаючи на гарний теперішній стан, збудована була на совість.

Вхід до музею - це такий собі льох, яким ви спускаєтесь до замкових підземель (він на знімку праворуч). Туди і йдемо


Сходи донизу виглядають похмуро, але інтригуюче. Навіть малим дітям анітрохи не страшно спускатися і вони весело обганяють мене на сходах, поки я фотографую.


Експозицію відкривають древні плани, схеми, малюнки та фотографії Острозького замку. Ось приблизно так він виглядав сто з гаком років назад.


В сусідній залі розміщено макет древнього Острога.


Взагалі в музеї сила-силенна залів, кімнат та всіляких сходів й переходів між ними. Особисто мене блукання усіма цими середньовічними закапелками забавляє навіть більше, аніж споглядання музейної експозиції.


Прямо посеред однієї з кімнат розташований колодязь, до якого кожен із відвідувачів вважає за необхідне вкинути якусь монетку на згадку.


Колишня бійниця тепер перетворилась на нішу для експонатів, таких, як ця мортира із ядром до неї.


Могутні склепіння із грубими кованими люстрами і у теперішній час виглядають потужно й велично.


Вибілені стіни та точені лаковані поручні сходів - це вже привілеї верхніх поверхів Мурованої вежі. Голий камінь із грубими дошками лишились позаду у підземеллях.


Виявляється, сірий камінь також може виглядати напрочуд ефектно і витончено.


Експонати музею




Цікаво, як цю карету запхали до музею тісними замковими коридорами й переходами? Мабуть, що по запчастинах, а потім працівники музею вже на місці освоювали професію каретобудівників.

Фісгармонія, прикрашена модерновими візерунками.

Дивлячись на неї згадався старий анекдот, чому в православних храмах лише хори співають і жодного тобі оргАну чи хоча б фісгармонії. - "Так фісгармонію ж завжди пропити можна, а талант - не проп'єш!"


Зала на верхньому поверсі вежі.


Оглядовий балкон з якого відкривається чудовий краєвид на частину Острога та околиці...

...зокрема видно навіть монастир у Межирічі

Якщо у вас є власне авто, або ж є час на пішу прогулянку довжиною 4 кілометри в одну сторону, то можете завітати й до цього монастиря.


На жаль, нутрощі замку не безрозмірні, музейна експозиція закінчилась, виходимо із вежі на замкове подвір'я.


Перш ніж іти знайомитись із рештою цікавинок славного міста Острог, ще раз неквапом прогулююсь замковим подвір'ям, милуючись заодно краєвидами. Це до кадру потрапила якась новозбудована церква крізь завитки замкового паркану.


Наостанок ще фотографую Богоявленський храм із підсніжників та виходжу із замку у місто.

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

posterrr: (Default)
posterrr

October 2020

S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627 28293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 14th, 2025 08:09 pm
Powered by Dreamwidth Studios