posterrr: (posterrr)
[personal profile] posterrr
Зроблю репост допису про розмаїття кишенькових ігор "Електроніка". Все ж таки їх не тільки у Вінниці випускали. А гралися ними взагалі по всій країні :)

Originally posted by [livejournal.com profile] in_vin at Світ "Електроніки"


А давайте-но пригадаємо дитинство, та побавимось іграшками? І не аби-якими іграшками, а культовими електронними девайсами виробництва вінницького Лампового заводу! - Так-так, знамениті ігри "Ну, постривай!" та багато інших подібних "Електронік" випускались у Вінниці!


Звісно ж, такі ігри робили не лише у Вінниці, але й на інших заводах колишнього СРСР. Але ми зосередимось лише на тих електронних забавках, що випускались на нашому Ламповому заводі (а це десяток різних ігор!).

Тож вмощуємось зручніше та натискаємо клавішу "Старт"! Тому хто набере 1000 очок - покажуть мультик :)


1.

Але спершу - трішки історії. Знаменита гра "Ну, постривай!" побачила світ в 1984 році і була копією японської Nintendo EG-26 Egg із серії кишенькових ігор "Game & Watch". Нашими виробниками було лише замінено японського вовка на більш знайомого радянським дітям персонажа із славетного мультика.

Нова іграшка одразу ж почала користуватись попитом, тож її виробництво впровадили на багатьох радянських заводах, зокрема й на вінницькому Ламповому. Відрізнити місце виробництва можна лише за тавром на задній кришці.
2.

Вінницькі іграшки мали ось такий логотип.

3.

Ранні випуски іграшки мали напис "Ну, Постривай!" над ігровим екраном (як на заголовному фото), але з плином часу, розширивши асортимент забавок, вінницькі "Електроніки" починають випускати в уніфікованому корпусі з написом "Гра на екрані".

4.

Керівництво з експлуатації підказує нам, що в уніфікованій коробці на нас могла очікувати одна з шести ігор: власне найпопулярніший варіант "Ну, постривай!", а також "Кіт-риболов", "Квака-задавака", "Космічні зустрічі", "Морська атака" та "Злодюжки".

До речі, кому цікаво детальніше ознайомитись з цим документом, можете завантажити його повну версію в форматі djvu на сайті leningrad.su.

А тепер поглянемо, який вигляд мали решта ігор.
5.

Кіт-риболов підсікав вудкою вистрибуючих з озера карасиків.

6.

Квака-задавака ловив метеликів своїм ентомологічним сачком.

7.

Гра "Космічні зустрічі" дозволяла рятувати планету від метеоритів.

8.

В "Морській атаці" доводилось відстрілюватись від ворожої флотилії камікадзе, що намагались протаранити ваш човен.

9.

А в "Злодюжках" потрібно було відловлювати цілу купу крадіїв, що лізли до вашого дому :)


Віднайшовши усі ігри, перераховані в керівництві, мені стало цікаво, а чи не виробляв Ламповий завод ще й інші версії "Електронік"? - Тож починаю копирсатись в різних інтернет-аукціонах і видивлятись вінницький логотип на іграшках. І таки недаремно!
10.

Виявляється, що окрім Вовка із "Ну, Постривай!" яйця також ловив Мікі-Маус!

11.

А ловити карасиків вміє не тільки Кіт-риболов, але й дядько в човні із гри "Риболовля".

12.

І найцікавіша, на мою думку, гра - "Хокей", де можна було відчути себе голкіпером Пітсбург Пінгвінс! :)

13.

Якщо усі попередні ігри були однаковими за змістом, а відрізнялись одна від одної лише "картинкою", то була ще й цілком індивідуальна гра - "Автослалом", де потрібно було заїхати якомога далі не розбивши машину на "лежачих поліцейських" :)

14.

Іще одна цікава варіація "Електронік" - радіоконструктор "Старт-7250", який дозволяв відчути себе працівником Лампового заводу та скласти іграшку самотужки! Конструктор мав в складі один корпус, готову плату із вже напаяними на неї деталями, набір кнопок та струмопровідних гумок, а також два ігрових екрани з "Котом-риболовом" та "Квакою-задавакою". Досхочу награвшись в одну гру, можна було замінити екранчик, та гратися в іншу.

15.

Виглядав увесь цей конструктор приблизно так.

16.

До речі, окрім самих "Електронік" на інтернет-аукціонах окремо продаються навіть інструкції до ігор. Із самого верху лежить інструкція-упаковка до радіо-конструктора, на якій видно старий логотип вінницького Лампового заводу.

17.

Придбати окремо можна навіть коробочку до "Електроніки". Хтось свого часу виносив із заводу усе що міг винести :)
До речі, на інтернет-аукціонах трапляються іграшки вінницького заводу, укомплектовані коробочками та інструкціями інших виробників. Тож купляючи за оголошенням "оригінальну" та "комплектну на 100%" іграшку будьте уважні - вам можуть підсунути "збірну солянку" за кошти справжнього раритету.

18.

Також можна купити "новенькі" невживані корпуси будь-якого кольору. Що характерно, усі наведені корпуси також вінницького виробництва. Може комусь із працівників Лампового заводу свого часу видавали зарплату детальками? Чи все ж таки крали з заводу усе, що погано лежало?

19.

До речі, в напівзруйнованих корпусах Лампового й досі можна знайти штамповані деталі для Електроніки (фото: Серж Волчег). Хтозна, може колись і такі "заготовки" також побачимо на аукціонах?


Що ж, на сьогодні все. Але надалі на вас чекає знайомство із ще більш крутою вінницькою електронною іграшкою! To be continued... ;)

Date: 2015-04-15 12:24 pm (UTC)
From: [identity profile] demarcos.livejournal.com
а в мене такої не було((

Date: 2015-04-15 12:49 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Та я також клянчив в родичів та друзів)

Date: 2015-04-15 12:35 pm (UTC)
From: [identity profile] terwik.livejournal.com
Кста, сам не думав на залишки того заводу в пошуки таких артефактів вибратися?

Date: 2015-04-15 12:51 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Ні, поки що не думав. Не фанат я сталкінгу :)

Date: 2015-04-15 08:29 pm (UTC)
From: [identity profile] volodya327.livejournal.com
Була іще одна гра з тої ж серії. На екрані розміщувався восьминіг, який хаотично рухав своїми щупальцями. В кутку екрана стояв водолаз, яким керував гравець. Потрібно було пробігти до скрині з "золотом" і назад не перетнувшись із щупальцями восьминога.

Date: 2015-04-15 09:21 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
В цьому дописі йде мова лише про ті ігри, що випускались у Вінниці. А в нас, за моїми даними, не робили "двокнопкових" ігор типу описаних "Таємниць океану" або ж "Веселого кухаря" .

Date: 2015-04-16 12:55 pm (UTC)
From: [identity profile] vmccaskey.livejournal.com
гра з приємних шкільних/дитячих спогадів :).
Хоча, я її часто пригадую коли роботи багато - асоціюю себе з тим вовком, що кошиком яйця ловить.

Date: 2015-04-22 07:43 pm (UTC)
From: [identity profile] posterrr.livejournal.com
Відтепер можна асоціювати себе із котом-риболовом або квакою :)

Profile

posterrr: (Default)
posterrr

July 2017

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
161718192021 22
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 21st, 2017 01:59 pm
Powered by Dreamwidth Studios